На Закарпатті в селі Іза фермер Михайло Бугаш розводить плямистих оленів. До його господарства приїжджають туристи, щоб сфотографуватися з тваринами та погодувати. За відвідування ферми плата невелика. Основний заробіток фермера – це роги, з яких добувають цінну речовину, що називається панти. Цю сировину використовують для виготовлення ліків – пантокрину.

Засіб має тонізуючу дію на нервову систему, сприяє кращому обміну речовин, підвищує стійкість організму до несприятливих умов навколишнього середовища, здатність до навантажень. Пантокрин вживається, коли є перевтомлення, при неврозі, гіпотензії, після гострих інфекційних захворювань: вони прискорюють загоєння ран, нормалізують артеріальний тиск. Сировину фермер продає фармацевтам з Тернополя.

Роги спилюють лише впродовж 2-3 днів, далі вони стають твердими, і корисну речовину добути вже неможливо. Михайло Бугаш точно знає, коли спилювати роги – тоді тварин заганяють до загорожі. Спилюють відростки у оленів фахівці, це можна робити лише чотирирічним тваринам, коли вони досягають зрілості. Роги подрібнюють та заливають спиртом. Транспортують лікувальну сировину у холодильнику. Щорічний «врожай» – до 70 кілограмів. Кіло коштує біля 250 доларів.

Живуть олені на фермі майже до 20 років, адже їх розводять не заради м’яса. Все починалося з 30 оленів, зараз їх вже понад 300. Охороною оленів займаються 5 людей, вони також допомагають заготовлювати на зиму сіно та щоденно наповнювати годівниці.

Михайло Бугаш все ж вважає туризм більш вигідним напрямком, адже ціна на лікувальну сировину останнім часом суттєво знизилася, а вартість кормів росте. Тож, фермер збирається побудувати посеред дубового гаю туристичний комплекс.

Повідомляє LANDLORD

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...