328-696x372

Робот на ім’я “TerraSentia” робить детальний «портрет» поля, спостерігає за здоров’ям та врожайністю рослин. Вимірюючи фенотип рослин, він дає можливість вдвічі скоротити час на виведення нових сортів.

Новий робот “TerraSentia” – розробка Гіріша Чоудхарі – сільськогосподарського інженера з університету Іллінойсу (США). На вигляд ферма-бот нагадує міні-версію газонокосарки.

Ферм-бот може вимірювати висоту кожної рослини, її розмір, стан розвитку, і навіть кількість початків, яку кожне стебло кукурудзи сформує до кінця сезону. Це дає можливість агрономам відбирати для селекції та створення гібридів найкращі рослини. Доктор Чоудхарі працює над тим, щоб додати до списку ще більше ознак рослин.

Традиційно селекціонери вимірювали фенотип «вручну»: аналізували зміни ДНК і робили висновки, чи привели вони до поліпшення у майбутніх поколіннях рослин. Але роботи можуть автоматизувати процес фенотипування та зробити ці вимірювання більш надійними, вважає розробник “TerraSentia”. Це допоможе оптимізувати врожайність на фермах, зробити її набагато вищою за ту, якої змогли досягти люди.

Інструменти збору та аналізу даних, розроблені під час буму технологій 90-х років, можуть бути застосовані й до сільського господарства.

“TerraSentia” – один з найменших ферм-ботів, які використовуються на даний час. При ширині 12,5 дюймів (31,75 см) і такій же висоті 30-кілограмовий робот добре вписується в ряди різних культур.

Вчені кажуть, що за допомогою цього бота можна визначити найбільш врожайні рослини ще до процесу їх запилення. І в підсумку вдвічі скоротити час на вирощування нового сорту під час селекції.

Щоб зробити роботів більш доступними для малих фермерів, доктор Чоудхарі планує залучити крупний агробізнес та дослідницькі інститути для фінансування випуску роботів, а ціну на розробку встановити не вищу за $1000.

Повідомляє Landlord