Nibulon River 696x437

Міністерство інфраструктури планує в цьому році суттєво розвантажити мережу автомобільних доріг за рахунок переорієнтації вантажів на водні і залізничні колії, повідомив міністр Владислав Криклій.

“У цьому році починаємо розвантажувати дороги: направляємо вантажі на інші види транспорту. 1 млн тонн вантажів, що перевозяться по річці, знижує витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн протягом чотирьох років”, — зазначив В.Криклій.

Річкові перевезення в 2019 році зросли на 20%.

“Майже на 2 млн тонн більше вантажів перевезено — 2 млрд грн заощадили. Це додатково 200 км відремонтованих доріг”, — повідомив міністр.

З метою розвитку річкових перевезень і збільшення кількості перевезених водними шляхами вантажів в планах міністерства — ремонт шлюзів Дніпровського каскаду, що буде сприяти переорієнтації на річку додаткових 3 млн тонн експортних вантажів.

Реалізація проекту водного шляху Е-40 дозволить залучити додатково 5-7 млн тонн транзитних вантажів.

Крім того, Криклій повідомив, що в 2019 році на 30% більше зернових було перевезено залізницею. “Це означає, що ми знизили навантаження на дороги на 35 млн тонн зерна. У цьому році модернізуємо інфраструктуру припортових залізничних станцій. Це дозволить перевезти залізницею експортних вантажів на 46 млн тонн більше, а значить, на дорогах це буде мінус 46 млн тонн”, — уточнив міністр.

Повідомляє Пропозиція