418050754-696x392

В Україні планують заборонити відгодівлю гусок та качок для виготовлення фуа-гри. 

Відповідний законопроєкт №802 “Про внесення змін до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” щодо удосконалення захисту тварин від жорсткого поводження” вже зареєстровано у парламенті.

Законопроєктом пропонується заборонити відгодівлю гусок та качок для виробництва фуа-гри (жирної печінки), а також вдосконалити захист тварин від жорстокого поводження під час годування шляхом закріплення обов’язку надання тваринам повноцінного харчування, відповідного їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, яке згодовується в кількості достатній, щоб підтримувати здоров’я тварин, задовольняти їхні потреби в харчуванні і сприяти добробуту.

Законопроєкт пропонує зміни, які відповідатимуть вимогам (щодо годування та забезпечення тварин водою) Директиві 58/98/ЄС, до якої Україна має наблизити своє законодавство у відповідності до Угоди про асоціацію, зокрема, додатку IV-B “Стандарти утримання тварин”.

Проєктом пропонується перехідний період в один рік з дня, наступного за днем опублікування Закону, щодо заборони виробництва фуа-гри, в іншій частині зміни набувають чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Повідомляє Аgroreview