В Еквадорі селекціонери вивели новий сорт картоплі, який отримав назву Iniap-Fatima. Порівняно з іншими сортами в нього набагато вища стійкість до хвороб і коротший цикл вегетації – на 30–50 днів. Картопля рожеву шкірку, жовту м’якоть та оптимальні смакові якості.

Новий сорт картоплі – це результат спільної праці вчених Національного інституту сільськогосподарських досліджень (Iniap), Міністерства сільського господарства і тваринництва Еквадору (MAG) і Боліварського державного університету (UEB).

«Сорт Iniap-Fatima отримано шляхом схрещування сорту Iniap-Gabriela з гібридом (Solanum phureja) і диким родичем (Solanum paucissectum)», – розповів директор Iniap Хуан Мануель Домінгес.

Iniap-Fatima достигає за 125–150 днів, тоді як решта сортів, використовуваних у Еквадорі, – до 180 днів. Цей сорт помірно стійкий до хвороб, таких як фітофтороз (пізня гниль).

Місцеві аграрії вже отримали новий посівний матеріал. Селекціонери заявляють, що Iniap-Fatima має підвищити продуктивність дрібних фермерів.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.