Unnamed 5

Сімейне фермерське господарство з села Запілля Любомльської громади, що на Волині, вже кілька років спеціалізується на вирощуванні гарбузів.

“Обрали гарбузи як нішеву культуру, оскільки зрозуміли, що ціни на гарбузове насіння досить таки пристойні,” – розповідає Наталя Чуб, співзасновниця фермерського господарства ”ІНТАМ+”.

Останнім часом ціна трохи впала, але все одно дозволяє пристойно заробляти.

Наталя Чуб розповідає: “Думка вийти зі своїх городів на ширші простори назрівала давно. Але наважилися зареєструватися як юридична особа три роки тому”.

Зараз фермерське господарство, яке складається з Наталі та її чоловіка Ігоря, а також свекрів, обробляє близько 40 га. Фермери мають власний трактор, якого Ігор Чуб модернізував, оснастивши агрегатом для збирання насіння гарбуза. Чоловік також власноруч виготовив обладнання для просушування зібраного врожаю, почав активно вивчати літературу з агротехніки вирощування рослин, самій Наталі довелося опанувати бухгалтерію та розбиратися з правилами гри на ринку збуту.

Щоб не виснажувати землю, родина застосовує сівозміну. Окрім гарбузів, фермери вирощують зернові.

За час ведення сімейного бізнесу, фермери вдавалися до різних експериментів. Свого часу вирощували розторопшу – лікарську рослину, що використовується для лікування печінки. Однак, попит на неї не стабільний. Тож, не знайшовши замовників, фермери змушені були просто переорати посів.

“Взагалі малий бізнес на селі – це школа виживання. Як і більшість новачків, у перший рік набили чимало ґуль. Нічого не заробили, взагалі впали в мінуси, – пригадує фермерка. – Але, як кажуть, на помилках вчаться”.

Повідомляє Landlord