630_360_1486074438-9090

Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) ініціює спрощення процедур експорту українського ячменю та розширення переліку сільгоспкультур для експорту до Китаю.

Про це повідомила виконавчий директор комітету олійних та зернових культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник.

«Одним із перспективних напрямів співробітництва з КНР є сільське господарство. Протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення продажів вітчизняної аграрної продукції в Китай, тому вкрай важливо продовжувати підтримку та подальше нарощування обсягів експорту», — зазначила експерт.

Саме тому фахівці ЄБА звернулись до компетентних державних органів України з ініціативою щодо відкриття ринку КНР для експорту вітчизняної пшениці, сорго, ріпаку, льону, квасолі та гороху, а також щодо спрощення процедур експорту вітчизняного ячменю.

«Відповідно, наші пропозиції були включенні до порядку денного двосторонніх перемовин з китайською стороною, які відбулися наприкінці минулого року», — розповіла Ірина Душник.

Наступним кроком у досягненні поставленої цілі є робота над вдосконаленням фітосанітарних процедур, що в першу чергу стосується перегляду чинного протоколу, який регулює експорт ячменю з України до КНР, а також підготовкою протоколів для відкриття ринку КНР щодо експорту вітчизняної сільгосппродукції.

Повідомляє Пропозиція