Міністр розвитку економіки та сільського господарства Тимофій Милованов зазначає, що угода про асоціацію з ЄС має конкретний результат для України: зростання двосторонньої торгівлі на 13% протягом перших дев’яти місяців 2019 року у порівнянні з 2018 роком. 

При цьому товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. Міністр також зазначає, що при цьому потрібно усувати фактори, котрі заважають торговельним процесам.

«Щоб торгівля була ще ефективнішою потрібно своєчасно запустити всеохоплюючу зону вільної торгівлі», – зазначає міністр економіки. Співпраця з ЄС має бути взаємовигідною, при цьому Україна не повинна бути сировинним придатком.

Тимофій Милованов також відзначає, що потрібно допрацювати низку важливих процедур у сфері торгівлі з ЄС. Зокрема, закріпити принципи зонування (щоб знизити негативний вплив таких випадків, як нещодавня заборона ввезення м’яса птиці до ЄС). З 1 лютого 2020 року запрацюють зміни передбачені Угодою про асоціацію, що дозволять пришвидшити торгівлю м’ясом птиці. 

Міністр позитивно відзначив допомогу ЄС у проведенні земельної реформи і наголосив на необхідності посилення обміну інформацією з Євросоюзом щодо аграрної політики

«Ми вкотре отримали підтримку нашої роботи із відкриття ринку землі. Наші європейські партнери погоджуються із нами, що ринок має ґрунтуватися на верховенстві права та принципах стійкості, прозорості, справедливості та всеосяжності», – зазначив міністр.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.