Molotok Sud 696x445

Касаційний господарський суд, у складі Верховного Суду, підтвердив законність рішень судів першої та апеляційної інстанцій щодо скасування 48 незаконних наказів ДУ «Держгеокадастр» в Одеській області про передачу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 96 га, а також наказів про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо передачі у власність громадян ще 126 га цієї землі.

Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

Ці земельні ділянки є особливо цінними землями Національної академії наук України та належать на праві постійного користування державному підприємству «Дослідне господарство ім.О.В.Суворова Інституту сільського господарства Причорномор’я Національної академії аграрних наук.

Таким чином, зазначені ділянки можуть вилучатися у користувача тільки за згодою президії НААН та президій галузевих академій наук відповідно до вимог Земельного кодексу України.

«ДУ «Держгеокадастр» всупереч чинному законодавству розпорядився цими землями без отримання відповідних погоджень, тому це рішення було оскаржено прокуратурою», — зазначають в Офісі генпрокурора.

Повідомляє Пропозиція