B38d3d552e2450bf270b8d09bec539023928f518

Від вибору контрагента залежить подальше правомірне формування податкового кредиту. Платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватися належною обачністю. Саме цієї позиції притримуються податківці.

Натомість платники податків уважають, якщо певний постачальник товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання порушив вимоги податкового законодавства чи правила ведення госпдіяльності, то це не може слугувати висновком про порушення покупцем товару вимог законодавства щодо формування податкового кредиту.

Тому, Офіс великих платників податків наголошує на обачності при виборі контрагентів — постачальників сільськогосподарської продукції. А щоб допомогти у виборі гідного контрагента, ділиться добіркою корисних порад.

1. Відсутність або недостатня кількість земельних ділянок у контрагентів.
Підприємства, які позиціонують себе як виробники сільгоспкультур, не подають податкову декларацію з плати за землю, податкову декларацію платника ЄП 4 групи, в тому числі відомості про наявність земельних ділянок, через що не можливо встановити походження товару.

2. Проведення аналізу сільгоспвиробників встановлює реалізацію зерна в більшій кількості, ніж підприємство в змозі виростити.
Що це означає? Складається такий собі товарний баланс, який використовуює офіційні дані врожайності сільгоспкультури, наявної посівної площі, залишків сільгосппродукції згідно фінзвітності сільгоспвиробника. Аналізуючи усі ці показники, виявляється, що кількість реалізованого зерна може бути набагато більшою, аніж можливість його виробити.

3. Послуги перевезення. Під час надання послуг перевезення сільгоспкультур, у підприємств — надавачів послуг відсутні основні засоби (згідно фінзвітності), недостатня кількість працюючих, відсутній звіт за формою № 20-ОПП (про власні/орендовані ТЗ). Направляючи запити на власників авто або перевізників можна легко перевірити достовірність інформації.

4. Протоколи. Наявність протоколів допитів посадових осіб контрагента про їх непричетність до госпдіяльності та наявність протоколів допитів перевізників сільгосппродукції.

Повідомляє Пропозиція