У Лісабоні, столиці Португалії, на одному з головних маршрутів запустили  автобуси на біопаливі з відпрацьованої харчової олії та масла.

Проект Powered by Biodiesel покликаний оцінити можливість переведення міського громадського транспорту з бензину або дизеля на біопаливо.

Для збору відпрацьованого харчового масла і олії у Португалії встановили 600 спеціальних контейнерів. Потім зібране масло переробляють у біодизельне паливо B100, яке сумісне з автобусними моторами, що працюють на бензині і дизелі.

Сировину для біопалива в основному постачають ресторани і промислові виробники продуктів харчування, але здати використане масло та олію для переробки можуть і приватні особи.

Згідно прогнозів засновників проекту, біодизельне паливо B100 дозволяє зменшити викиди парникових газів на 83% у порівнянні з вуглеводневим. Також ефективне використання відходів рослинних олій та тваринних масел, які потрапляють до водойм попри системи очищення стічних вод, дозволяє зменшити забруднення річок і озер.

Проект Powered by Biodiesel підтримає імідж Лісабона як екологічного міста – у 2020 році Лісабон отримав титул «Зеленої столиці Європи».

За прогнозами Євросоюзу, до 2030 року мінімум 14% всього транспорту в ЄС має працювати на відновлюваних джерелах енергії, з них 3,5% припадатиме на так звані вдосконалені види біопалива, до яких відноситься і біопаливо на основі відпрацьованого харчового масла.

Повідомляє Ecotown