24088062

Останнім часом північні області України суттєво нарощують обсяги вирощування зернових та стають привабливими в плані розвитку елеваторного бізнесу.

Про можливі тенденції в розвитку елеваторного бізнесу розповів голова громадської спілки «Асоціація елеваторів України» Олександр Лавринчук під час форуму «Елеватор-2020».

Серед потенційно привабливих областей Лавринчук назвав Чернігівську, Сумську, Житомирську, Рівненську та Львівську. На думку фахівця, саме північні області демонструють зростання показників вирощування, тоді як південні показують гарну динаміку розвитку портових потужностей.

За роки незалежності обсяги зерна, що його зберігають на елеваторах, зросли до 70%, тоді як в 90-ті роки цей показник становив від 30% в середньому по СРСР, і  до 38% у Казахстані, який був лідером по кількості елеваторів

Говорячи про перспективи елеваторного бізнесу, Олександр Лавринчук зазначив, що на подальший розвиток галузі впливатимуть такі чинники як запуск ринку землі та переформатування уряду. Причому ключове значення має другий фактор, оскільки саме від державної фінансової підтримки великою мірою залежатиме подальший розвиток аграрної галузі.

Повідомляє Landlord