Вчені Національної академії наук України знайшли природний водень у земних надрах Рівненської області. Як зазначив академік-секретар Відділення наук про Землю Національної академії наук України Олександр Пономаренко, зараз потрібно пробурити свердловини.

«У центральній частині Землі є водень, який виділяється на поверхню через розломи у результаті тектонічних процесів, – розповідає академік. – У Малі вже є свердловини, які таким чином добувають водень, що має чистоту 98%».

Під час наради з питань водневих технологій Олександр Пономаренко закликав Міністерство природних ресурсів і Мінекоенерго допомогти зі свердловинами. “В Україні, у Рівненській області, є природні асоціації порід, аналогічні з малійськими, і за віком, і за складом, – розповів він. – У найближчому майбутньому ми зможемо добувати водень надзвичайно перспективним для України способом”.

Фізичні властивості водню, у порівнянні з іншими паливно-енергетичними ресурсами, значно перевищують навіть природний газ за теплоутворенням, заначив президент енергетичної асоціації “Український Водневий Рада”, голова наглядової ради Tokmak Solar Energy, експерт у сфері альтернативної енергетики Олександр Репкін. «Водень, який є поновлюваним джерелом енергії, з’єднуючись і роз’єднуючись з іншими хімічними елементами побічно виділяє велику кількість тепла і постійний струм, – пояснює він. – І ми отримуємо все те, що і при переробці вугілля, природного газу, мазуту та бензину”.

Запущена у Європі програма Hydrogen for Climate Action передбачає реалізацію 11 проектів водневих технологій. Всі вони спрямовані на збереження клімату на планеті і недопущення екологічної катастрофи. Ці проекти спрямовані на розвиток інфраструктури, транспортування і використання водню у централізованій системі опалення.

Повідомляє EcoTown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...