381474_1

В Австралії очікується різке скорочення врожаю пшениці. На сьогодні оцінки становлять від 14,5 до 15 млн тонн, тоді як раніше виробництво було на рівні 22-23 млн тонн. Іноді відмітка досягала і 35 млн тонн.

Про це повідомив аграрний експерт Олег Левченко. За його словами, зерно буде високобілковим і матиме невисоку натуру.

«Австралія в грудні 2019 року експортувала майже 2 млн тонн пшениці. До кінця січня звідти відправлять ще 2-3 млн тонн. Всього планується вивезти близько 8 млн тонн з 15 млн тонн запланованих. Це набагато менше, ніж раніше», – зазначив експерт.

Втрати в обсягах пшениці вдарять по традиційним для Австралії ринках: Філіппінах, Індонезії, Японії, Китаю, Тайваню, В’єтнаму.

Ці країни перестрахувалися. Наприклад, з України вже до кінця січня буде експортовано 16 млн тонн культури. До травня вивезуть ще 3-4 млн тонни.

Збір врожаю в Австралії закінчать до кінця січня. У квітні аграрії почнуть сіяти ячмінь, у травні-червні — пшениці.

«Досить два-три тижні дощів і ситуація зміниться на краще. Якщо їх не буде, то це обернеться катастрофою. У разі наявності вологи фермери будуть спостерігати за вегетацією. Процес покаже, що буде в наступному сезоні», – спрогнозував Левченко.

До інформації: врожай ячменю в Австралії склав приблизно 9,3 млн тонн. Експортовано 0,8 млн тонн, тоді як в середньому австралійці продають за кордон близько 3,5 млн тонн, зокрема, в Китай і Японію.

Повідомляє Пропозиція