Нашій країні загрожує обвал цін на землю одразу після впровадження ринку землі. Таке застереження висловив Роман Федишин, засновник першого в Україні та найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

«Поляки на старті продавали земельні ділянки по 700-800 EUR/га, сьогодні вартість землі в Польщі становить 7000 EUR/га. Україна має всі шанси повторити польський досвід», — зазначив Роман Федишин.

Експерт зазначає, що головною причино падіння ціни на ринку Польщі стали нерівні конкурентні умови на старті ринку землі. Дрібні та середні аграрії не мали достатньо грошей на покупку навіть тих ділянок, які вони обробляли.

Цим скористалися платоспроможні бізнесмени, які потім продавали землю значно дорожче. Те саме може статись і в Україні.

«Запобігти цьому реально через Державний Земельний Банк (ДЗБ). Цей інструмент ми можемо використовувати як раз для створення рівних конкурентних умов і встановлення справедливої ціни на землю вже на старті ринку.

ДЗБ міг би щорічно скуповувати землю у пайовиків на 10 млрд грн.  і потім продавати її аграріям, припустимо, по $3000/га або здавати в оренду по ринковій ціні. Вилученими грошима ми зможемо забезпечити всі державні програми, спрямовані на розвиток аграрного бізнесу», —зазначає Федишин.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...