Tr

У наш час все більш гостро перед людством постають проблеми глобального масштабу, тобто ті, від вирішення яких залежить подальше існування цивілізації. Одна з таких проблем — утилізація батарейок.

Кожен рік у світі виробляється близько 22 млрд гальванічних елементів та акумуляторів і ця цифра не має тенденції зменшуватися. Кожна з батарейок розкладається 100 років та здатна отруїти біля 20 м² ґрунту. Постає питання, як можна вирішити дану проблему?

Одним з цікавих та унікальних способів переробки лужних батарейок є їх використання в якості добрива для сільгоспкультур. Доведено, що хімічні елементи позитивно впливають на ріст і розвиток рослин та підвищують їх стійкість до хвороб. 

В США, наприклад, вже давно використовують технологію переробки батарейок, що дозволяє на 100% розділити компонетни, з яких вони складаються. З цинку, калію та магнію виробляють добриво, яке вносять під посіви кукурудзи. Додавання марганцю в азотні добрива підвищує врожайність культури на 10%.

Фінляндія за своєю технологію окрім цих трьох елементів отримує з батарейок і сірку. Фахівці сортують, розмелюють і просівають тисячі тонн батарейок на рік. Змішуючи фосфор із марганцем та цинком, фінські аграрії підвищують схожість посівів. Цинкові добрива запобігають захворюванням на фруктових деревах. До того ж, використовуючи великі партії відпрацьованих акумуляторів, можна зібрати вторинну сталь і латунь.

У 2019 році Великобританія також почала виробництво добрив з використаних батарейок. Все тому, що у цій країні існує проблема нестачі марганцю та цинку при вирощуванні сільгоспкультур. А при такому виробництві, країна отримає добрива з відходів, які постійно накопичуються.

За розрахунками іноземних фахівців ціна на такі поживні речовини є більш доступною для будь-якого фермера. Їх ефективність доведена численними дослідами вчених Фінляндії на різних культурах. Зокрема їм вдалося отримати суттєвий приріст врожаю пшениці, ячменю та зернобобових.

Кожен рік виснаження орних земель відбувається величезними темпами, а економічно вигідне добриво може виправити таку ситуацію та частково розв’язати проблему забруднення ґрунтів, позбавивши планету від шкідливих елементів.

Повідомляє Пропозиція