Oreh 2

За офіційними даними Міжнародної ради з горіхів і сухофруктів (International Nut and Dried Fruit Council Foundation, INC), опублікованими у травні 2018 року, число споживачів волоських горіхів, фундука, мигдалю і т. д. становить близько 1 мільярда, але до 2030 року збільшиться вдвічі й досягне 2 мільярдів.

Про повідомили в Українській горіховій асоціації.

Підтверджуючи виклик глобального попиту на горіх, динаміка зростання промислових площ горіхових садів в Україні невблаганно зростає з року в рік.

Додатковим стимулюючим імпульсом для подальшого розвитку промислових горіхових садів стала державна програма компенсації вартості посадкового матеріалу. Вже другий рік поспіль частка промислових горіхових садів становить практично половину від площі всіх садів, закладених із державною підтримкою: в 2018 році — 1917 га горіхових садів або 49% від площі всіх садів, в 2019 році — 1877 га або 45% від площі всіх садів в Україні.

Експерти прогнозують, що така динаміка закладки садів залишиться й надалі. При цьому починають вступати в товарне плодоношення промислові горіхові сади, закладені у попередніх роках і насаджені сортовим горіхом та фундуком.

Вже зараз горіховодам тісно на цьому ринку, оскільки вони затиснуті цінами внутрішніх скупників горіха.

Минулий 2019 рік був рекордним за кількістю експортованого горіха. За даними Української горіхової асоціації за 2019 рік було експортовано: 27246,5 тонн горіха волоського в шкаралупі і 40835,63 тонн горіхів без шкаралупи.

Повідомляє Пропозиція