292a91f4 2782 4f6f A047 F39c2862cd47 696x354

Про переваги змін у кредитуванні для аграріїв повідомив радник прем’єр-міністра України, народний депутат Олексій Мушак на своїй сторінці у Фейсбук.

Так, НБУ вніс зміни до постанови № 351 щодо кредитування бізнесу, які Олексій Мушак назвав “розкріпаченням кредитування малого аграрія”. Дані зміни дають можливість аграріям, які не мають кредитної історії, гарантовано отримати кредит у банку. Раніше такої можливості у них не було, оскільки багато хто з цієї категорії фермерів не має підтверджуючих документів щодо наявності в них прибуткового бізнесу.

Раніше аграрій при отриманні кредиту оцінювався індивідуально, за своїми фінансовими показниками. Нині ж ризики по малих кредитах до 5 млн грн банки оцінюватимуть портфельно, що дасть можливість аграріям гарантовано отримати кредити в такому розмірі.

“Якщо простими словами, то ризики по новому клієнту оцінюються по історії сплат всіма аграрними клієнтами банку. Це дозволить вирівняти доступ до капіталу між малими, середніми аграріями та великими агрохолдингами.

А оскільки земля це прийнятна та ліквідна застава, то з запуском ринку землі фермери гарантовано зможуть отримати кредит в банку. А держава їм компенсує кредитну ставку до 5%. Підтримки уряду в розмірі 4,4 млрд грн вистачить на купівлю 1 млн га землі. Що більш ніж достатньо для малих аграріїв на перші роки після запуску ринку землі. Далі все залежить від ціни за 1 га та облікової ставки НБУ”, – пояснив радник прем’єр-міністра суть нових змін у кредитуванні.

Повідомляє Landlord