7675643-19884-696x392

Заборону на виробництво та продаж пестицидів, до складу яких входить хлорпірифос, спочатку було запроваджено на Гаваях.

У травні минулого року штат Нью-Йорк ухвалив заборону на використання діючої речовини до кінця 2021 року. На початку 2019 року відповідне обмеження намагались запровадити у штаті Меріленд. В Орегоні, Коннектикуті та Нью-Джерсі заборона на використання одного з найбільш широко використовуваних в країні ЗЗР наразі перебуває на стадії розгляду.

«Хоча хлорпірифос заборонений далеко не скрізь, я думаю, деякі люди задаються питанням про перспективи його подальшого використання. Це клас фосфорорганічних сполук, від яких ми, як правило, відходимо. Ця тенденція спостерігається впродовж останніх 20 років, і думаю, збережеться надалі», — зауважив доктор Келлі Тілмон, доцент Державного університету штату Огайо.

Наразі заборону на використання хлорпірифосу запроваджено у Каліфорнії — найбільшому сільськогосподарському штаті країни. Восени минулого року Каліфорнійське агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) оголосило про припинення використання інсектициду впродовж 2020 року.

«Обмеження продажу хлорпірифосу сприяє захисту вразливих груп населення, виводячи з ринку шкідливі пестициди», — заявив міністр з питань охорони навколишнього середовища Каліфорнії Джаред Блуменфельд, посилаючись на дані, які підтверджують шкідливий вплив препарату на здоров’я.

У відповідь на заборону Каліфорнії, Кесей Бірхмаєр представник компанії Corteva Agriscience, яка є провідним виробником хлорпірифосу в США, заявив, що компанія виступає за безпечне використання пестицидів, «ми категорично не погоджуємось зі змістом звинувачення, яке влада Каліфорнії видала заборону на використання хлорпірифосу. Проте, на нашу думку, заборона не підтверджена об’єктивними та детальними науковими дослідженнями».

Повідомляє Пропозиція