Від 15 січня сервіс “Prozorro.Продажі” ввів комісію в розмірі 5% з усіх державних закупівель. До цього система працювала в пілотному безкоштовному режимі.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі. Він передбачає, що продаж землі державної та комунальної власності відбуватиметься лише через Prozorro.

Постачальники, які продають свій товар в електронному каталозі Prozorro Market, сплачуватимуть комісію у розмірі 5% від угоди. Впродовж 8 місяців, відколи Prozorro Market розпочав свою роботу у пілоті, плата з бізнесу не стягувалась. Станом на сьогодні сума укладених договорів у каталозі складає понад 9 мільйонів гривень.

Prozorro Market – це законна процедура в системі Prozorro. Державні замовники використовують її, купуючи товари широкого вжитку — від бензину до паперу – на суму до 200 тис. грн на рік.

В експертному середовищі обурені введенням нової норми і називають це новим легальним відкатом з бюджетних коштів.

Комісію на Prozorro ввели за кілька тижнів після ліквідації так званих “майданчиків Яценка”, які виступали посередниками між оцінювачами нерухомості і Фондом держмайна, отримуючи гроші за внесення даних у базу Фонду.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.