Original 1 696x392

Співзасновник компанії HD-Group, Сергій Чекальський вважає, що необхідно протистояти спекуляціям із землею ще на старті реформи. Порада від бізнесмена – фіксована ціна на землю, має бути не меншою $5 тис. за гектар.

На думку Чекальського, не варто непокоїтися про достатній рівень платоспроможності потенційних покупців. Разом з тим, Чекальський називає себе противником вільного продажу землі.

“Я щирий противник земельного ринку. Я проти продажу землі як такої – для України це один з основних ресурсів, як для Еміратів – нафта”, – розповідає Чекальський.

На думку бізнесмена, Україні варто було б звернути увагу на досвід Норвегії та організувати управління землею за зразком недержавної корпорації, де земля є частиною статутного фонду.

У Норвегії працює так званий Фонд національного добробуту, куди увійшли всі національні багатства. Від імені норвезького народу фондом управляє недержавна корпорація.

“Україна могла б створити аналог, недержавну корпорацію, внести у статутний фонд землю, воду, надра та ліси. Найнятий менеджмент, бажано міжнародний, повинен управляти нею. Корпорація приноситиме дохід всім громадянам України”, – пояснив своє бачення Чекальський.

Повідомляє Landlord