Два роки пенсіонерка Віра Шевчук судилась за пай, що знаходиться у селі Василівка Тиврівського району Вінницької області, який на 49 років був відданий в оренду компанії ТОВ “Агро-Еталон”.

Агрофірма не виплачувала оренду з 2009 по 2018 рік, і засипала гектар сільгоспземлі щебенем. Суд вдалось виграти та розірвати умови оренди. Але представники “Агро-Еталону” все одно не поспішали покидати земельну ділянку.

Мало того, ні власник паю, ні вже новий орендар не могли потрапити на свою приватну власність, оскільки їх не пускали без “погодження керівництва”.

“За десять років “Агро-Еталон” ні разу не виплачувало орендну плату. Ми звернулись у 2018 році до цієї компанії і вони ніяк не відреагували на прохання виплатити орендну плату за пай. Потім ми виїхали на цю землю і побачили, що земельна ділянка знаходиться у неналежному стані: на одному з трьох гектарів землі зняли шар ґрунту і засипали її щебенем на 30-35 сантиметрів. Після побаченого ми подали до суду”, — каже представник Віри Шевчук та спадкоємець паю Сергій Лісовий.

У грудні 2019 року рішенням суду першої інстанції договір оренди був розірваний. Вже 28 грудня власник землі уклав орендний договір з іншим підприємцем, але до цього часу потрапити на свою земельну ділянку фермер не міг, оскільки йому перешкоджали охоронці. Техніка та майно ТОВ “Агро-Еталона” і далі продовжувало знаходитись на цій земельній ділянці. За цей час новий орендар Сергій Степанишин, за його словами, кілька разів хотів потрапити на цю ділянку та, з представниками Вінницького інституту землеустрою окреслити межі ділянки й вбити кілочки, але на вже орендовану ним землю його не пускали. Він це зробив і по сьогодні.

“ТОВ “Агро-Еталон”, яке раніше орендувало цю земельну ділянку, зараз не допускає мене до здійснення моїм товариством ТОВ “Зарванецьке” господарської діяльності та чинить мені перешкоди. Неодноразово викликали представників поліції, але це ні до чого не призводило”, — говорить новий орендар, директор ТОВ “Зарванецьке” Сергій Степанишин.

Охоронники, які були на місці, казали, що вони нічого не знають та не можуть пустити власників землі без дозволу керівництва.

“На даний час порушена кримінальна справа через самоуправство ТОВ “Агро-Еталон”. Ми спілкувались особисто з директором ТОВ “Агро-Еталон” і він нам повідомив, що трактористи, які працюють у товаристві не можуть перевезти всю цю техніку: всі вони зараз у відпустці. На даний час є рішення про розірвання договору оренди, він розірваний. Ми не можемо просто так прийти і витягнути цю техніку. Головне, щоб сторони домовились і компанія ТОВ “Агро-Еталон” забрала спокійно техніку”, — каже слідча Тиврівського відділу поліції та у цій справі Марина Бобик.

Обидві сторони домовились, що екс-орендарі звільнять земельну ділянку від техніки та тимчасових споруд до 28 січня 2020 року.

До інформації: ТОВ “Агро-Еталон” належить колишньому народному депутату від “Партії Регіонів” Григорію Смітюху, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 під час Революції Гідності.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...