A17985 578fee25f26705d07e3e8236866c7f85 696x384

Відкриття ринку землі в Україні стане позитивним чинником для банківської системи, адже попит на кредитні ресурси зростатиме. Про це заявив заступник глави Національного банку України Дмитро Сологуб.

«Ми бачимо можливі ефекти якісно, але кількісне моделювання їх не має сенсу, поки не ухвалений закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Для банків земля — цікавий актив, але не той, який можна забрати як заставу й тримати на балансі.

Комерційний банк — це не земельний банк. Тобто він бере депозити й видає кредити. Якщо отримав заставу, то намагається її реалізувати. Крім того, як я розумію, будуть законодавчі обмеження терміну, протягом якого він зможе тримати цю заставу на балансі. Тому якісно ми оцінюємо, що відкриття ринку землі — позитивний фактор для банківської системи, адже зростатиме попит на кредитні ресурси», — зазначив Сологуб.

Зважаючи на високий потенціал сільського господарства в Україні, відкриття ринку землі суттєво сприятиме його загальному розвитку.

Загалом, за словами експерта, проводити земельну реформу потрібно, але важливо робити це правильно, щоб захистити права людей, які мають землю у власності, та не допустити негативних явищ.