1971

У передмісті Стокгольма – столиці Швеції – дах таунхауза покрили черепицею з повністю інтегрованими сонячними панелями.

Проект став результатом співпраці між компанією Midsummer, яка випускає гнучкі тонкоплівкові сонячні елементи (CIGS) і виробником популярної у Швеції двохвильової цементно-піщаної черепиці Benders Palema.

“Якщо не знаєш, то важко повірити, що на даху є сонячні панелі – це схоже на звичайний красивий черепичний дах, – каже генеральний директор Benders Ово Бендер. – Перша установка пройшла успішно”. 

Для випуску “невидимих” сонячних панелей, що повторюють рельєф даху, Midsummer відкрила у своїй штаб-квартирі у Ярфалла окреме підприємство. Черепичний сонячний дах досить легко монтується, а фотоелементи абсолютно непомітні для оточуючих. Отримана електроенергія може використовуватись як на продаж, так і для побутових потреб мешканців, в тому числі обігріву приміщень.

“Сонячні панелі поступово сприймаються як звичайний будівельний матеріал, від якого очікують високих технічних і естетичних характеристик, – зазначив генеральний директор Midsummer Свен Ліндстрем. – У фотоелементах CIGS в якості підкладки використовується нержавіюча сталь і тому вони набагато легші, гнучкіші і можуть бути безрамними, що дозволяє їх використовувати там, де традиційні кремнієві сонячні панелі не можна встановити, приміром, на нерівних поверхнях, рухливих або недостатньо міцних конструкціях».

Дуже важливо, щоб сонячна покрівля була здатна не тільки виробляти електрику, але й при цьому зберігати свою природну красу, чого дозволяє досягти тонкоплівкова технологія.

Повідомляє EcoTown