2777771

У Нідерландах планують встановити сонячну електростанцію вздовж автомагістралі А37 на північному сході провінції Дренте.

Проект реалізує Агентство з управління водними ресурсами (підрозділ Міністерства інфраструктури).

Сонячні панелі встановлять вздовж сорокакілометрового відрізка траси з кожного її боку, додатково використовуючи місце між двома смугами руху. Придорожній сонячний парк займе приблизно 300 гектарів площі і, як обіцяють розробники проекту, не змінить природного ландшафту.

Необхідні дослідження для реалізації проекту були проведені ще у 2016 році.

У жовтні 2017 року місцева будівельна компанія Heijmans оголосила про плани зі зведення шумозахисних бар’єрів з вбудованими двосторонніми сонячними панелями на декількох автомагістралях у Нідерландах. Перший проект на 400-метрах траси А50 біля міста Уден, який був завершений у лютому 2019 року, спонукав Агентство з управління водними ресурсами розглянути можливості встановлення сонячних панелей і на інших автомагістралях.

Європейська комісія вже профінансувала новий проект вартістю у 1,4 млн євро з використання сонячних панелей у шумозахисних бар’єрах, які незабаром можуть бути встановлені вздовж основних європейських доріг.

Нарешті у 2019 році агентство почало досліджувати життєздатність технології “сонячних доріг”, які могли б замінити великі сонячні станції, котрі займають багато землі і для Нідерландів не дуже актуальні. Взагалі, у відомстві намагаються підійти до проблеми творчо, і в якості нових майданчиків для виробництва сонячної електроенергії, також активно просувають ідею використання водойм.

Повідомляє EcoTown