E4a4759c719f7861b105a5e6836f0bb3 696x422

Близько 75% світового різноманіття поживних речовин залежить від запилення комах за кількістю і якістю. Але кількість видів і популяція комах в світі постійно скорочуються. Ось чому команда з ізраїльським агротехнічним стартапом Edete розробила технологію штучного запилення. 

«Використовуючи передові технології ми хочемо надати світу план “B” для штучного запилення рослин без комах», – пояснює команда Edete.

Компанія намагається вирішити проблему дефіциту запилення, розробляючи і проводячи ефективні автоматизовані наскрізні системи запилення.

Комплексна служба штучного запилення складається з двох етапів, що відображають дію медоносних бджіл – збір і розподіл пилку. Edete механічно збирає квіти, відокремлюючи пилок від квітки, потім зберігає отримний пилок протягом 1 року, використовуючи свій запатентований метод і долаючи проблему десинхронізації квітів різних сортів.

Потім технологія забезпечує внесення добрив і збір плодів, підбираючи кращий запильник для кожного комерційного сорту незалежно від часу їх цвітіння. Під час цвітіння збережений пилок завантажується в запатентований штучний запильник Edete та розсіює сухий пилок на деревах.

Механічні запилювачі Edete 2B tm здатні працювати вдень і вночі, швидко і ретельно покриваючи будь-яку відкриту квітку в своєму діапазоні і не обмежуючись умовами денного світла або низьких температур.

У минулому році компанія залучила близько 3 ​​млн. дол. на початковому етапі фінансування. До теперішнього часу вона побудувала 2 заводи з виробництва пилку, один в Австралії і один в Ізраїлі. Техніка успішно була випробувана в мигдальних садах.