Fruktoviy Sad 600x400

На даний час в Україні фруктові дерева знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур повинні у ньому залишатися.

Аномально тепла зима в Україні, з легкої руки громадян, що отримала назву “єврозима” може негативно відбитися на озимих зернових, а ось садам і ягідникам поки нічого побоюватися, розповів керівник діагностичного центру захисту рослин “Агроаналіз” Вадим Дудка.

“Що стосується садів і ягідників, то поки що підстав для зменшення мого оптимізму немає. Оскільки на відміну від ситуації місяць тому, ми нарешті отримали стійку мінусову ніч. І в цій ситуації (незважаючи на плюсову температуру вдень), поки що вихід із стану спокою може загрожувати хіба що окремим культурам — наприклад, деяким південним сортам фундука. Черешня, персик, а тим більше яблуня і груша поки знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур (поки що прогнози обіцяють до 5 лютого) повинні у ньому залишатися”, — розповів Вадим Дудка.

“Що буде далі? Вгадати поки неможливо, оскільки ніяких виразних прогнозів на середину лютого ще немає. Але прожиті мною 30 років в агробізнесі підказують мені, що в цьому році нашим садам швидше будуть загрожувати весняні заморозки, ніж зимові морози.

По овочам (озима цибуля і часник) ситуація достатньою мірою аналогічна. Ми контролюємо приріст цих культур на наших полях, і хоча вони у нас аномально розвинені, як для зими (10-15 см висота пера на озимому луці і 13-16 на деяких сортах часнику), проте за останні три тижні не додалося ні міліметра.

Так що і тут (якщо збережеться обіцяний прогнозом нічний мінус протягом місяця, при середньодобовій температурі близькій до нуля) все повинно бути в порядку”, — переконаний експерт.

Повідомляє Пропозиція