Image 1234 696x410

Ціни на чорну сочевицю на індійському ринку вже на 30% перевищують так звані мінімальні ціни підтримки — рівень, за якого уряд, згідно законодавства, змушений послабити обмеження на імпорт, щоб стримати подорожчання продуктів.

А ціни на горох у країні за рік зросли майже вдвічі. «Ми надіслали запит до уряду, щоб той скасував кількісні обмеження на імпорт чорної сочевиці і гороху. Цього року дефіцит чорної сочевиці становить 1,5–2 млн тонн, і нового врожаю чекати довго — аж до вересня», — говорить віце-президент Індійської асоціації зернових і бобових Бімал Сінгх Котарі.

Врожай гороху в Індії становить заледве 50 тис. тонн, а щорічні обсяги імпорту — 250 тис. тонн, які завозяться переважно зі США і Канади. У грудні уряд збільшив імпортну квоту на чорну сочевицю на сезон 2019-2020 років зі 150 до 400 тис. тонн на період до 31 березня.

За словами Бімала Сінгха Котарі, врожай чини в Індії такий же мізерний, як гороху. Однак, за його словами, уряд хоче, щоб споживачі купували інші бобові культури, по яких накопичені значні запаси. Втім, за сезон 2019-2020 років Індія, як прогнозується, імпортує близько 3 млн тонн бобових. Також аналітики вважають, що ціни на чорну сочевицю протримаються на високому рівні до березня.

Разом з тим у квітні-травні очікується перший врожай, який перевищить прогнози завдяки опадам, які випадають зараз, у несезон. Опади повинні позитивно вплинути на врожайність пшениці. Вкупі зі зростання посівних площ під перший врожай на 9% порівняно з минулим роком це дає сподівання на рекордний врожай пшениці — 10,8 млн тонн (порівняно з 10,2 млн тонн минулого року).

Дощі сприятимуть і бобовим, хоча в деяких місцях врожай постраждав від заморозків, а місцями на зрошуваних землях, де раніше був проведений полив, нинішні дощі виявилися навіть надлишковими. Також очікується, що дощі посприяють врожаю гірчиці. І якщо сприятлива погода збережеться до збирання врожаю, уряд напевне поверне існуючі зараз обмеження на імпорт.

Повідомляє Пропозиція