Ya-15480

Українські порти встановили нові рекорди. В минулому році вони перевезли на 54% більше зернових і на 33% більше металопродукції.

У результаті Дніпром за рік було перевезено 4,9 млн тонн зернових та 1,7 млн т онн металопродукції.

Збільшення кількості перевезення вантажів в цілому на 19% відбулося на фоні зменшення кількості судопроходів.

Адміністрації морських портів України повідомила про покращення умов судноплавства: вперше за останні 6 років було виконано роботи з поглиблення дна, що дозволяє судам брати більші вантажі.

Загалом морські порти України покращили показники обсягів на 18%, порівняно з минулорічними (без врахування портів Криму). Найбільший внесок у рекорд портів зробив агросектор, на другому місці – перевезення руди, на третьому – контейнери TEU. Загалом перевезено 54 млн тонн зернових.

Керівництво Адміністрації портів зазначає, що зростання відбувається впродовж останніх трьох років. У 2019-му 13 портів встановили рекорд і показали 160 млн тонн перевалки. Найбільшими портами, що працюють на максимальну потужність, є Південний, Миколаїв, Чорноморськ та Ольвія.

Ріст перевалки відбувся за всіма напрямками: експорт, імпорт, транзит та внутрішні перевезення. Проте найбільший ривок показав експорт продукції українських товаровиробників.

Повідомляє Landlord