Німецькі фермери в Україні, троє з яких працюють на Прикарпатті, звернулися до президента Зеленського, Кабміну та Верховної Ради “щодо недопущення дискримінації суб’єктів господарювання та обмеження конкуренції на ринку сільськогосподарських земель”.

Вони вважають, що такі обмеження призведуть до нерівних умов діяльності суб’єктів господарювання на одному товарному ринку та зумовлять часткову або повну втрату засобів для їх існування.

“Ми, німецькі та інші західно-європейські фермери, які заснували підприємства, зареєстровані в Україні, за законодавством України, займаємось обробітком землі в Україні вже багато років, усі ми є сімейними господарствами, або належимо до невеликої групи інвесторів, котрі самі управляють своїм господарством. 

Розглянувши і обговоривши порівняльну таблицю, підготовлену до розгляду у другому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільгосппризначення наводимо наступні аргументи в обґрунтування недоцільності прийняття певних положень даного законопроєкту.

Внаслідок запропонованих змін вищезазначеного проєкту Закону у стані конкуренції створюються менш або більш сприятливі умови для окремих суб’єктів господарювання, в той час як для інших суб’єктів господарювання ці умови залишаються незмінними. Таким чином, окремі суб’єкти господарювання здобудуть переваги над іншими суб’єктами господарювання не завдяки власним досягненням, а внаслідок дії зовнішніх ринкових факторів, одним з яких є вплив державних органів.

Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля будуть купувати інші, можливо конкуруючі господарства, і ми частково, або повністю втратимо засоби для існування.

Іноземні інвестори зробили вагомий внесок у перехід на ноу-хау та розвиток сільського господарства України. Успішні інвестори завжди є аргументом для залучення нових інвесторів. Таке обмеження інтересів буде поганим сигналом для потенційних інвесторів, не лише в сільському господарстві, та дискредитує Україну як об’єкт інвестування”, зазначено в звернені німецьких аграріїв.

Ініціатором звернення став фермер з Німеччини Міхаель Дільман, який в 2015 році у Тлумацькому районі (Івано-Франківська обл.) заснував українське підприємство ТОВ “Дільман Органік” з виробництва органічної продукції.

“Ми пропонуємо, щоб у разі відкриття ринку землі, право на купівлю такої землі мали ті діючі фермери, які вкладають кошти в розвиток села і створюють нові робочі місця. Так як протягом тривалого часу наші компанії зареєстровані як українські юридичні особи і податки сплачуються в Україні, національність акціонерів та власників не повинна мати значення”, — зазначає фермер.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...