За вікном – середина зими, а снігу озимі ще не бачили. Нинішня тепла зима, відзначають сільгоспвиробники Харківщини, має свої недоліки.

У Харківському регіональному центрі гідрометеорології зауважують: тепло перевищило норму на 8-10 градусів. Аномальна погода зберігається й загалом по країні. У Харківській області середньомісячна температура повітря у грудні мала б бути на рівні 2,-4,2 градуса морозу, а натомість сягнула позначки +1,6 градуса, відзначають фахівці.

Також, за даними синоптиків, в грудні на Харківщині випало лише 28 мм опадів, а мало б бути на рівні 46-58 мм.

“Аномальне тепло взимку спричинена поєднанням змін клімату з феноменом Ель-Ніньйо – переміщенням теплих водяних мас у Тихому океані,” –  пояснює Ілля Єременко, голова Ради Української кліматичної мережі.

Причиною цього є викиди парникових газів від спалювання викопного палива (вугілля, газу, нафти), внаслідок чого глобальна температура на планеті вже піднялася на більше як 1 градус Цельсія, а на території України – на 1,1 градуса. Відсутність морозів провокує розмноженню на полях гризунів.

Відзначає велику кількість мишей та інших гризунів, Олександр Мельник, керівник ПСП «Маяк» у Сахновщинському районі Харківщини. Він вважає що для захисту посівів озимих необхідна додаткова обробка полів від гризунів.

«Якщо наявне перевищення наявності трьох – п’яти жилих колоній гризунів на гектарі, рекомендуємо проводити захисні обробки дозволеними до використання родентицидами, суворо дотримуючись Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, а також регламентів і техніки безпеки», – радять в Департаменті агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації».

Проте, в загальному, тепло позитивно впливає на озимі, відзначають фермери.

Задовільний стан озимих відзначає і Василь Акулов, директор ПСП «Виселок» у Дворічанському районі (Харківська обл.). Проте, за його словами, відсутність снігу на полях може призвести до ще однієї проблеми – нестачі вологи у ґрунті навесні.

Загалом на Харківщині, за даними Департаменту АПР, сходи озимих зернових культур під врожай 2020 року отримані на площі 544,9 тисячі гектарів, або 99,9 % до фактично засіяних площ.

Сходи озимого ріпаку – на площі 24,8 тисячі гектарів, або 97,7 % до фактично засіяних площ.

Досить непоганий стан озимих відзначають і чиновники ОДА Харківської області на 48,2 % площ озимих зернових культур, ще 45,1 % – у задовільному. 6,7 % рослин мають слабкий та зріджений стан.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.