Ves More 696x423

Датська енергетична компанія “Ørsted” починає будівництво морської електростанції на шельфі Нідерландів. Вітропарк “Borssele 1 & 2” розміститься за 22 км від узбережжя провінції Зеландія.

Установка стане важливим кроком у досягненні країною кліматичної нейтральності. Для компанії “Ørsted” це буде перший морський вітропарк, побудований в Нідерландах.

Потужність установки складе 752 МВт, що зробить її найбільшою морською вітровою електростанцією в країні. Згенерована вітропарком електроенергія забезпечить потреби близько 1 млн. домогосподарств.

Компанія “Ørsted” вже встановила перші платформи для вітряків. В цілому їх буде 94 і  розташуються вони на глибині від 14 м до 39,7 м. На кожній платформі встановлять по одному вітрогенератору “Siemens Gamesa” потужністю 8 МВт.

Ставка на морський вітер, яку роблять уряди деяких європейських країн, виглядає виправданою, адже це величезне джерело енергії. Вже в найближчі 20 років на галузь очікує значне зростання. За деякими оцінками, в перспективі морський вітер може давати в 18 разів більше енергії, ніж потрібно людству.

Повідомляє Ecotown