До Верховної Ради подано законопроєкт, що передбачає приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка ОЕСР.

Здійснення сортової сертифікації насіння за схемами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) забезпечить на внутрішньому ринку підвищення сортової чистоти вітчизняного насіннєвого матеріалу та зростання врожайності. А на зовнішньому ринку – задоволення експортного попиту та відкриття ринків нових країн, – зазначено в закопроєкті, зареєстрованому в Верховній Раді України.

У пояснювальній записці, підписаній Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, сказано, що приєднання до стандартів ОЕСР необхідне для рівноправного партнерства на світовому ринку насіння.

Кожна Насіннєва схема ОЕСР включає в себе ряд Правил та положень, метою яких є забезпечення сортової сертифікації насіння. Україна зобов’язана забезпечити їх чітке дотримання, зокрема:

  • вимог до виробництва базового та сертифікованого насіння згідно зі Насіннєвими схемами,
  • польового інспектування насіннєвих посівів,
  • розміру партій насіння,
  • маркування та видачі єдиних сортових документів, які визнається 60-ма країнами-учасниками Насіннєвих схем ОЕСР.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...