Передчасне скасування «соєвих правок», що покликані стимулювати ринок переробки сої й передбачають особливе оподаткування, зокрема, стосовно сплати ПДВ із операцій з експорту соєвих бобів із України, негативно позначиться на розвитку агропромислового сектору.  Це також може підірвати довіру до країни з боку іноземних інвесторів.

Таку думку висловив Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Експерт зауважив: «соєві правки» приймалися в 2017 році, коли рівень переробки сої в Україні знизився до критично низьких 18,7%. І хоча рішення не можна назвати однозначно позитивним, воно дозволило суттєво підвищити показники. У 2018-2019 маркетинговому році переробка соя становила вже 33,6 %.

«Жодна інша сільгоспкультура не відзначається таким значним збільшенням обсягів переробки, як соя», – відзначає експерт.

Нині Україна має робити ставку на подальше збільшення обсягів переробки сої, а отже, подальше нарощування продукції з доданою вартістю та розширення ринків її збуту. 

У структурі виробництва сільгоспкультур в Україні соя посідає четверте місце після соняшника, кукурудзи та пшениці. Замість скасування «соєвих правок» державі варто навпаки забезпечити реалізацію стимулюючих заходів на даному ринку.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...