66fe752d7f62

Передчасне скасування «соєвих правок», що покликані стимулювати ринок переробки сої й передбачають особливе оподаткування, зокрема, стосовно сплати ПДВ із операцій з експорту соєвих бобів із України, негативно позначиться на розвитку агропромислового сектору.  Це також може підірвати довіру до країни з боку іноземних інвесторів.

Таку думку висловив Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Експерт зауважив: «соєві правки» приймалися в 2017 році, коли рівень переробки сої в Україні знизився до критично низьких 18,7%. І хоча рішення не можна назвати однозначно позитивним, воно дозволило суттєво підвищити показники. У 2018-2019 маркетинговому році переробка соя становила вже 33,6 %.

«Жодна інша сільгоспкультура не відзначається таким значним збільшенням обсягів переробки, як соя», – відзначає експерт.

Нині Україна має робити ставку на подальше збільшення обсягів переробки сої, а отже, подальше нарощування продукції з доданою вартістю та розширення ринків її збуту. 

У структурі виробництва сільгоспкультур в Україні соя посідає четверте місце після соняшника, кукурудзи та пшениці. Замість скасування «соєвих правок» державі варто навпаки забезпечити реалізацію стимулюючих заходів на даному ринку.

Повідомляє Landlord