168253 Q3u4fc 696x464

Датчики в вулику, додаток на смартфоні по документації для бджоляра або нагрівальні дроти для автоматичного контролю кліща варроа – все це стартапи австрійської компанії BeeAndme, що пропонують революційно нові рішення для роботи з бджолами.

Власники компанії – брати Мартін і Марк Пореда запустили проект «гектари нектару». Вони шукають компанії, які спонсорують бджолярів. Все працює так: зацікавлені компанії надають бджолярам зі свого регіону набір для бджіл, включаючи бджолині сім’ї, аксесуари, спеціальну літературу і вулики, вартістю близько 950 євро. В обмін на фінансову підтримку компанія може наочно описати захист бджоли за допомогою новітніх розробок.

Приватні особи також можуть виступати в ролі бджолиних друзів і надавати фінансову підтримку бджолярам. На даний момент в проекті залучено 58 компаній. 

Цифрові технології використовують для передачі процесів в вулику на смартфон бджоляра і дають йому поради для тих чи інших дій. Наприклад, технологія дозволяє визначити температуру всередині і зовні вулика і ін. За допомогою записаних даних бджоляр тепер може протидіяти і прибирати  гребінки для розмноження або штучно розділяти бджіл.

Крім того, ваги вимірюють вагу вулика, що вказує на те, скільки їжі бджоли ще мають взимку або скільки меду у вулику влітку. Це означає, що пасічнику не потрібно досить часто відкривати вулик. При цьому зусилля бджоляра і навантаження на бджіл суттєво зменшуються. Компанія BeeAndme вже продала більше 2 тис. модулів за ціною близько 1 тис. євро за одиницю.