Woven City Toyota Quot Quot

У Японії біля підніжжя гори Фудзі планують побудувати невеличке місто з інфраструктурою, яка управлятиметься через інтернет, безпілотниками та «розумними» будинками з дерева.

Проект Woven City – “виткане місто” – презентувала корпорація Toyota Motor на Міжнародній виставці споживчих технологій CES 2020, яка нещодавно проходила у Лас-Вегасі. «Містечко»  буде будуватися з екологічних матеріалів, в основному з дерева.

“Витканим” його назвали з двох причин. По-перше, Toyota колись починала як фабрика з виробництва ткацьких верстатів. До речі, місто будуватимуть на території одного з підприємств компанії. По-друге, місто спроектоване таким чином, що вулиці переплітаються одина з одною. При цьому одні з них будуть виключно пішохідними, інші призначені для катання на велосипедах і самокатах, а треті – для машин, точніше – для безпілотних електрокарів.

Передбачається, що у місті вся інфраструктура управлятиметься через інтернет, на вулицях будуть їздити роботизовані транспортні засоби на основі багатоцільових електромобілів e-Palette, у “розумних будинках” використовуватися кімнатні роботи, фізичний стан людей буде контролюватися датчиками з використанням штучного інтелекту. 

Щоб жителі могли спілкуватися між собою не тільки по інтернету, в центрі міста і в кожному кварталі будуть розбиті парки і створені майданчики. Електроенергію місто буде отримувати за допомогою водневих паливних елементів. Крім того, на дахах будинків встановлять сонячні панелі.

Woven City буде розраховане на 2000 жителів. Але надалі населення буде збільшуватися. Передбачалося, що це будуть працівники і пенсіонери корпорації, а також службовці магазинів.

Проект «виткане місто» покликаний стати своєрідним полігоном для випробування всіляких технічних новинок. Будівництво Woven City планують розпочати у 2021 році. Терміни завершення будівництва не повідомляються.

Повідомляє Ecotown