92944ecb 0dd3 4585 A4b7 621f0b90fe1c 696x290

Компанія Watergen з Ізраїлю створила пристрій, що виробляє питну воду з повітря. Установку визнали кращим енергоефективним проектом року на Виставці споживчої електроніки CES 2020.

Запатентована технологія, розроблена інженерами Watergen, складається з повітрозабірника, який направляє потік повітря в фільтр. Там він очищається від пилу і бруду, а потім прямує через систему теплообміну і охолодження. В результаті утворюється водний конденсат. Чиста питна вода циркулює у вбудованому резервуарі для збереження свіжості, вона чистіша, ніж вода з-під крану. В разі потреби установку можна розмістити на автомобілі.

Домашня або офісна модель Genny виробляє до 30 літрів води в день і працює на сонячній енергії. Крім того, вона може очистити і зволожити повітря в оселі.

Watergen, заснована на кошти ізраїльсько-грузинського бізнесмена Михайла Мірілашвілі, минулого року направила промислову установку з вироблення води до Бразилії, В’єтнаму і Індії. Ця модель – Gen-L – здатна отримувати до 5000 літрів чистої води щодня і не вимагає ніякої іншої інфраструктури, крім електрики (споживання якої невисоке). 

За допомогою своєї установки компанія має на меті забезпечити доступ до безпечної води в домашніх умовах для 2,1 мільярдів людей у всьому світі.

Повідомляє Ecotown