Вірус африканської чуми свиней (АЧС) стрімко поширюється в Польщі зі сходу на захід. Останні спалахи серед диких кабанів у 2019-му році фіксували лише за 30 км від німецько-польського кордону.

Аби перекрити доступ кабанам, зараженим вірусом, на кордоні з Польщею звели огорожу протяжністю 50 кілометрів під електричною напругою.

Для відлякування потенційних рознощиків інфекції від ферм використовують собак, які пройшли спеціальний курс дресирування. Епідеміологічну ситуацію в прикордонних районах, контролюють за допомогою дронів. Німецький союз мисливців вже опублікував заяву про те, що спалах АЧС неминучий, незважаючи на спроби запобігти епідемії.

Питання в тому, коли він відбудеться і наскільки готові тваринницькі підприємства. У Саксонії, що межує з Польщею, проводять навчання: фермери відпрацьовують алгоритм дій у разі виникнення вогнища АЧС. Їх навчають використовувати інфрачервоні камери і безпілотники. Для Німеччини, найбільшого експортера свинини серед країн Європейського Союзу, спалах АЧС означає втрату китайського ринку.

Німецька асоціація м’ясників (DFV) прогнозує, що якщо в країні буде зареєстрований хоча б одиничний випадок АЧС, Пекін введе заборону на ввезення німецької свинини.

Повідомляє Аgroreview

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.