Original Photo 4

Нещодавно на замовлення Гнідавського цукрового заводу (Волинська обл.) було проведено спеціальне дослідження. Після внесення мелясної барди та відбору зразків ґрунту лабораторні аналізи показали, що це сприяло накопиченню у ґрунті азоту, фосфору, калію, важливих мікроелементів, а також позитивно вплинуло на розкислення ґрунтів.

За результатами дослідження, у травні цього року на 1 га площі було внесено близько 150 тонн барди, а вже у вересні, згідно з результатами досліджень ґрунту, було отримано збагачення азотом, фосфором та калієм. 

Як пояснив мікробіолог підприємства, органічна кислотність мелясної барди, яка розкладається за 10-12 днів після внесення, вступає в реакцію з кальцієм (СаО), який міститься в барді із розрахунку 5-7 кг на тонну, що в сукупності і дає позитивний результат.

«Ми продовжуємо реалізовувати мелясну барду для провідних сільгосппідприємств Волині. На даний час серед аграріїв існує досить велика зацікавленість цим органічним добривом, тим більше, що ціни для оптовиків досить низькі. Барда вже довела свою ефективність і сільгосппідприємства  вже купують обладнання необхідне для внесення мелясної барди», — розповів заступник директора заводу з питань сировини Олександр Нікішин.

Відходи цукрових заводів знайшли своє застосування та активно переробляються на провідних європейських підприємствах, аналогом яких в Україні є біоетанольний завод, що побудований та успішно працює в Луцьку. Сьогодні на Гнідавському цукровому заводі припинили експорт меляси за кордон та успішно реалізовують на новоствореному підприємстві, у підсумку отримуючи біоетанол та мелясну барду, що до недавнього часу була приводом для дискусій.

Повідомляє Аgroreview