Відкриваючи ринок землі, державі потрібно враховувати ризик руйнування малих фермерських господарств. Існує й ризик зміни структури сільського господарства, зазначає експерт-міжнародник, ексспівробітник Національного інституту стратегічних досліджень в ефірі програми «Євроінтегратор» Святослав Денисенко.

Обговорюючи питання майбутнього ринку землі, Святослав Денисенко зазначає, що сьогодні, коли діє механізм оренди, яким користуються фермери, орендна ставка в рік за 1 га складає близько 750 грн із різницею залежно від області. На ринку землі вартість 1 га буде $1000 або $2000. Фермерам доведеться брати кредити, щоб викупити землю. Відтак виникає ризик руйнування дрібних і середніх фермерських господарств. Експерт вважає, що на державному рівні слід продумувати механізм запобігання цим ризикам.

Інший ризик, за словами Денисенка, пов’язаний з тим, що після відкриття ринку землі змінюватиметься довгострокова структура сільського господарства.

“Що мається на увазі? Необхідно буде показувати господарствам високу рентабельність. Висока рентабельність передбачає вирощування культур, які швидко, легко і досить дорого можна продати, швидше за все, на експорт. Це олійні культури, технічні культури і так далі”,– пояснює експерт.

Це довгостроковий ризик, про який теж потрібно пам’ятати. На даний час в Європі дотують сільське господарство з огляду не лише на соціальний фактор, але й на питання продовольчої безпеки. І до фермерів у ЄС пред’являють одночасно вимоги й щодо екологічності виробництва, і щодо рівня внесення добрив.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...