Незаконно привласнену фізичною особою земельну ділянку площею більш ніж 1 гектар та вартістю в 21 млн грн повернули у розпорядження держави.

Таке рішення виніс Київський апеляційний суд, задовольнивши позов прокуратури області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ГУ Держгеокадастру у Київській області, Вишгородської райдержадміністрації та фізичної особи про визнання недійсними розпорядження, наказу та витребування із незаконного володіння земельної ділянки лісогосподарського призначення.

Дана ділянка розташована поблизу Київського водосховища в межах Лебедівської сільської ради Вишгородського району Київської області.

Задовольняючи позов, суд дійшов висновку, що із земель лісового фонду всупереч вимогам ст. 19 Конституції України, та ряду статей Земельного та Лісового кодексів України місцевому громадянину незаконно передано у власність  для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку з лісового фонду, яка в подальшому неодноразово перепродавалася, а також було здійснено її поділ.

Наразі органом реєстраційної служби скасовано реєстрацію майнового права на спірні земельні ділянки за останнім власником, а земельні ділянки лісогосподарського призначення повернуто у державну власність.

Повідомляє Пропозиція

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.