Kadastrovyj Nomer 540x299

Якщо ділянка не має кадастрового номера, ефективно захищати права на неї неможливо. Навіть якщо власники та користувачі земельних ділянок мають документ, що посвідчує їхні права на землю.

Таку думку висловили Андрій Мартин та Людмила Сімонова, члени Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC).

Нагальною проблемою в Україні напередодні земельної реформи є наповнення Державного земельного кадастру, наразі до нього внесена інформація про 74% земельних ділянок. До кінця 2020 року до кадастру планується внесення 100% відомостей про земельні ділянки. Проте експерти, зважаючи на щорічні темпи наповнення, ставлять під сумнів таку перспективу: щороку в систему вносяться відомості про 700–800 тисяч сформованих ділянок, і такими темпами весь процес займе 5-7 років.

Між тим, є проблема сформованих ділянок, але не зареєстрованих у Державному земельному кадастрі, в основному, це ділянки, які формувалися у радянські часи та в перші роки Незалежності (до 2004 року). Доки вони не внесені до кадастру, відбуваєтсья плутанина. Власники та користувачі таких земельних ділянок найчастіше мають документ, що посвідчує їхні права на землю. Проте немає точних даних про межі таких ділянок. І головне, вони не мають кадастрового номера, який слугує унікальним ідентифікатором. Отже, наповнення Держгеокадастру є першочерговим питанням, запобіжником проти рейдерства.

Український уряд також має звернути особливу увагу на:

  • синхронізацію Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
  • оновлення топографічної основи країни;
  • функціонування Єдиного геопорталу.

Повідомляє Landlord