Органічний ягідний кооператив “Як Бджола” з’явився на Львівщині не так давно. Заснували його колишні однокурсники Тарас Баландюк та Олег Бачинський. У селі Боложинів Буського району на 20 га вони вирощують малину, суницю садову та ожину.

Учасники кооперативу єдині в Україні активно практикують біодинамічне землеробство. “Підготовка ділянки проходила в кілька етапів: спочатку запускали кіз, які під’їдали вербу на плантації. Потім випускали овець, які виїдали всю траву. Ну і на заключному етапі запускали свиней, які з’їдали усі корінці і переробляли всю ділянку як трактор. Після них все відмінно росте, бур’янів немає, можна висаджувати рослини.

Наскільки мені відомо, подібний спосіб не практикується в Україні”, – розповів співзасновник кооперативу Тарас Баландюк.

Це далеко не весь агросимбіоз, який активно застосовують учасники незвичного кооперативу Львівщини. Допомагають у роботі випадкові сусіди – бобри.

“Біля нас живуть бобри. Є кілька дамб і кілька сімей. Бобри у нас виконують певну функцію – у нас є своє озеро, але на випадок, якщо може бути засушливий рік, бобри створили запас води нам на два роки. Ми зробили загат: 6 – ширина, 4 – глибина і 120 метрів довжина. Це запас води, який ми можемо на всякий випадок тримати для поливу”, – розповів Тарас Баландюк.

Бобри не тільки помічники в роботі – вони викликають неабиякий інтерес у туристів. За словами Тараса Баландюка, з червня цього року на фермі стартує проект з агро-екотуризму.

“Основна цільова аудиторія – сім’ї з дітьми, які зможуть приїжджати на цілий день. Агротуристи зможуть подивитися які процеси відбуваються в природі, зібрати органічні ягоди, вільно спілкуватися і грати з тваринами: кіньми, поні, вівцями і козами. У концепції – зробити вхід безкоштовним”, – обіцяє Тарас Баландюк.

Повідомляє Аgroreview

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...