23

Український мед за останні п’ять років став набагато якіснішим. Якщо в 2013 році в 30-40% продукції складали антибіотики, то зараз це — не більш ніж 10%.

Про це повідомив співзасновник «Медової біржі», бізнесмен з Німеччини Гаррі Ремферт. За його словами, зараз Україна експортує переважно соняшниковий мед, проте ціна на нього досить низька: €1/кг, і підвищуватися не буде. При цьому наша держава має хорошу перспективу для поставки в інші країни меду з шавлії, липи та інших рідкісних сортів.

Монофлорні сорти меду і продукти бджільництва повинні стати основою бізнесу українських бджолярів. Щоб вийти на успішний експорт, місцеві виробники можуть створювати і розвивати власні бренди в Україні і Європі.

«Зараз українським виробникам потрібно доводити як потенційним, так і наявним партнерам те, що їх продукт якісний. Український мед може і повинен цінуватися вище китайського, і це цілком досяжно з підняттям іміджу української продукції. Цим ми активно займаємося з командою «Медової біржі», — зазначив Гаррі Ремферт.

Для цього українським бджолярам потрібно реєструвати свої господарства і об’єднуватися.

«В Україні насправді досить велика кількість бджолярів, а офіційно зареєстровано всього 2 тис. Тоді як у Німеччині таких господарств — 40 тис. І як пояснити європейцеві, наприклад, що українські пасічники виробляють 60 тис. тонн продукту на експорт?» — задається  питанням Гаррі Ремферт.

Наразі українці не оформляють свій бізнес офіційно, тому що бояться високих податків і зняття субсидій на газ. Проте, ці побоювання безпідставні, реєстрація допоможе вийти їм на новий рівень. Команда «Медової біржі» розробила детальну інструкцію по реєстрації пасіки.

«Онлайн-платформу «Медова біржа» ми створили з просвітницькою метою в серпні цього 2019 року. Ми допомагаємо торгувати українським бджолярам і об’єднуємо їх. Зараз в співтоваристві 42 тис. учасників. У найближчі  місяці ми запускаємо торговельну платформу в Європі. Це дозволить українським бджолярам знайти покупців меду безпосередньо в європейських країнах », — підсумував Гаррі Ремферт.

Повідомляє Аgroreview