Aa90dc687482e6642edc38dea69c9a8d 696x347

Ліс, якому майже 386 мільйонів років, виявили в США, в північній частині штату Нью-Йорк. Розташована унікальна пам’ятка на захід від річки Гудзон і трохи на південь від Олбані. «Викопний ліс» виявили у вапняковому кар’єрі. Вчені досліджують скам’янілі кореневі мережі, що збереглися в кар’єрі.

Вже з’ясовано, що нинішнє відкриття приблизно на 2-3 мільйони років старше, ніж праліс, який було виявлено в 40 кілометрах на захід від міста Гільбоа, штат Нью-Йорк.

Науковці припускають: сотні мільйонів років тому гігантські дерева стародавнього лісу покривали область, що тягнеться до Пенсильванії і за її межі.

Жодне з дерев у стародавньому пралісі не розмножувалося за допомогою багатоклітинного насіння. Замість цього застосовувалося розмноження одноклітинними спорами.

У стародавньому лісі було три види дерев:

  • cladoxylopsides, що були схожі на примітивні папороті без плаского зеленого листя (вони також були поширені в районі Гільбоа);
  • archaeopteris, які нагадували сучасні хвойні дерева, але мали пласкі зелені листки;
  • третій тип дерева вчені поки не змогли розпізнати.

Відкриття розкриває ключову віху в історії клімату Землі, зазначають науковці. У міру того як рослини розвивали товсте, довгоживуче, багате вуглецем деревне коріння, вони всмоктували вуглекислий газ з атмосфери, докорінно змінюючи глобальний склад повітря нашої планети. Таким чином рослини стали значними поглиначами вуглецю з молодої атмосфери Землі.

Повідомляє Landlord