Solar Energy Dubai 777x437 696x391

В іспанській провінції Естремадура побудували сонячну електростанцію потужністю 500 МВт. Проект Нуньєс де Бальбоа (Núñez de Balboa) реалізував енергетичний концерн Iberdrola.

Фотоелектрична станція займає площу близько 1000 га і складається з 1,43 млн сонячних панелей. Передбачається, що СЕС вироблятиме 832 ГВт-год електроенергії у рік.

«Такий потужний об’єкт був побудований всього за один рік, – відзначає компанія. – Сонячна електростанція зведена повністю на ринкових умовах: повернення інвестицій буде забезпечуватися за рахунок продажу електроенергії у рамках двосторонніх договорів купівлі-продажу, укладених між Iberdrola і споживачами з банківського, телекомунікаційного та роздрібного секторів».

Дозвіл на введення в експлуатацію отримано, в даний час проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Промислова експлуатація СЕС розпочнеться у першому кварталі 2020 року. Обсяг інвестицій в даний проект склав приблизно 300 млн євро.

Як зазначає інвестор, іспанська 500-мегаватна СЕС стала найбільшою в Європі, змістивши сонячну електростанцію Cestas потужністю 300 МВт у Франції.

Згідно з прогнозом Європейської асоціації сонячної енергетики SolarPower Europe, за підсумками 2019 року Іспанія займе перше місце в ЄС за приростом сонячних потужностей.

Повідомляє EcoTown