Mg 5916r 696x360

Метеорологи прогнозують плюсові температури у найближчий тиждень. На вихідних буде дощ із мокрим снігом, але плюсові температури захистять рослини від льодової кірки.

Про це повідомляє Укргідрометцентр. За його прогнозами, у найближчі 10 днів вночі буде плюсова температура, тобто, аномально тепла зима продовжиться. Проте аграріям не варто непокоїтися про майбутні врожаї.

На думку начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, для посівів озимих зернових культур немає ризиків, оскільки рослини не перебувають в стані глибокого сну, а розвиток відбувається дуже повільно.

Тетяна Адаменко також зазначила, що опадів буде небагато, проте очікують мокрий сніг із дощем 10-12 січня. Метеорологи не вказують про ризик оледеніння, а навпаки, прогнозують плюсові температури.

Щодо довгострокових прогнозів, то Тетяна Адаменко припускає затяжну весну і, знову ж, вказує на це як сприятливий фактор для майбутнього високого врожаю озимих культур: “Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху”.

Повідомляє Landlord