Одна з важливих реформаторських подій минулого року – ліквідація профільного Міністерства аграрної політики та продовольства.

Новий уряд на чолі з Олексієм Гончаруком знизив статус МінАПК до департаменту у новоствореному Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

У зв’язку з цим деякі експерти почали попереджати про втрату сильного аграрного лобі, лякати зниженням експорту і якості продукції, що поставляється.

Тим не менш, прогнози песимістів, здається, не збуваються. У другій половині минулого року Україна почала постачати м’ясну продукцію на новий для себе ринок – в Японію, а також вибрала вчетверо більше квот на поставки курятини в Європу в 2020 році.

Великим попитом почали користуватися екзотичні продукти українського виробництва, такі як равлики. У 2020 рік Україна увійшла з новими перспективами експорту, домовившись про постачання меду та ріпаку в Китай. Як відзначають учасники ринку, у нашої країни є серйозні наміри поставляти в Китай також і продукцію птахівництва.

Вітчизняні садівники також почали постачання яблук в Бангладеш і отримали квоти від Індії на експорт фруктів у новому році. Ще одним відкриттям може стати світовий аграрний лідер – Канада, з якою Україна погодила додаткові торгові угоди.

Тому можна вважати, що у 2020 році Україна розширить географію експорту та асортимент сільськогосподарської та агропромислової продукції на ринках, де вона вже присутня.

Повідомляє Аgroreview

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...