32-696x418

У 2019 році Україна побила власний рекорд з імпорту бананів. За рік обсяги виросли на 9% до 275 тисяч тонн. Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Аналітики асоціації зазначають, що рекордний показник імпорту бананів відбувається попри те, що українські садоводи теж нарощують обсяги за останні роки, а кількість споживачів зменшилася внаслідок втрати контролю над територіями Сходу України і Криму.

За підрахунками фахівців, протягом року кожен житель України в середньому з’їв 6 кг бананів. Це свідчить про ріст показників споживання на бананів на душу населення в Україні на 20-22% порівняно з 2013 роком.

Натомість споживання яблук в Україні становить 11 кг за рік на душу населення.

Економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Єрмак вказує, що статистично українці за рік споживають в середньому 9 кг куплених яблук і 2 кг яблук власного виробництва (жителями сільських територій).

У грошовому вираженні все одно виходить, що наші співвітчизники витрачають більше на банани: за рік близько 170 грн, а на яблуко – лише близько 110 грн. Експерт припускає, що банани забезпечують у роздрібній торгівлі в півтора рази більше виручки, ніж яблука, тому супермаркети активніше реалізовують саме банани. Цифри свідчать, що роздрібний оборот бананів в Україні становить 7,5 млрд грн ($ 320 млн), у той час як роздрібний оборот яблук – 4,4 млрд грн ($ 190 млн).

Інші тропічні фрукти також стають в Україні більш популярними: росте імпорт мандаринів, апельсинів, грейпфрутів, хурми, ківі, авокадо, ананасів, манго та ін.

Повідомляє Landlord