630_360_1576089694-638

Оркнейські острови, що розташовані у Північному морі біля неподалік від узбережжя Шотландії, повністю перейшли на електроенергію від вітрової електростанції завдяки інтелектуальній енергетичній системі.

Зараз локальна технологія “smart grid”, яка перерозподіляє зайву електроенергію за допомогою нейромережі і розеток, зарядних пристроїв, домашніх акумуляторів, проходить випробування.

«Обігрів будинків, шкіл та крамниць недешевий, тому ми замінили газове опалення на електричне, – зазначає представник енергокомпанії Конор Махер-Макуїльямс. – Вітроелектростанція повністю забезпечує острови електроенергією».

Майже весь рік житлові будівлі на островах необхідно обігрівати. «Раніше приходили чималі рахунки за комуналку, оскільки використовував кондиціонер для обігріву кімнат, – каже пенсіонер Боб. – А тепер не купую електрику – все виробляє наша громада, пересів на електрокар і заряджаю його вдома».

«Ми жили на острові і недооцінювали ці технології, але коли вони прийшли у наш дім, то зрозуміли, що це дуже вигідно, – каже місцевий житель Джонатан Портернфілд. – Ми готові бути прикладом для інших».

На Оркнейських островах програма штучного інтелекту замінила диспетчерів вперше у Великобританії. Завдяки ефективному управлінню вітроелектостанцією острови повністю забезпечують себе електроенергією, а надлишки продають.

«Штучний інтелект приблизно знає скільки електроенергії споживає кожний мешканець острова і резервує цей обсяг для нього, навіть якщо споживач збільшить опалення, цього вистачить, – зазначає директор енергокомпанії Том Пакенхам. – Програма також опрацьовує і запити на купівлю електроенергії з материка, відповідно штучний інтелект може зупинити кілька вітротурбін, щоб вони не працювали дарма».

До цього часу вітряки виробляли електроенергію, яка вночі не використовувалася. Оскільки обслуговування вітроенергетичних установок дуже дороге, марно витрачалось багато ресурсів. Наразі надлишки електроенергії зберегіють у спеціально обладнаних сховищах.

Повідомляє Ecotown